Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас ГостьТЫ можешь стать АВИАТОРОМ | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Обсуждение новостей, статей, публикаций, книг » Спорт » Самбо
Самбо
PilotДата: Неділя, 30.10.2016, 17:27 | Сообщение # 1
Главный авиатор
Группа: Комполка
Сообщений: 12325
Награды
За создание сайта За 100 постов За 300 Постов За 500 Постов За 1000 Постов За 1500 Постов За 2000 Постов За 3000 Постов За 4000 Постов За 5000 Постов За 6000 Постов За 7000 Постов За 8000 Постов За 9000 Постов За 10000 Постов За 11000 Постов За 12000 Постов
Статус:
61-РІЧНИЙ КРОПИВНИЧАНИН СТАВ ЧЕМПІОНОМ СВІТУ СЕРЕД МАЙСТРІВ САМБО. ФОТО


28.10.2016 | 16:16Професор кафедри експлуатації та ремонту машин КНТУ, доктор технічних наук Юрій Кулєшков став чемпіоном світу серед ветеранів самбо, який нещодавно проходив у Хорватії. Раніше, в серпні, він виграв золоту медаль чемпіонату України з боротьби самбо серед майстрів. Неймовірний результат, враховуючи, що до літа 2016 року Юрій Кулєшков не боровся на офіційних змаганнях… майже 25 років. Про це повідомив сайт КНТУ.

Боротьбу самбо Юрій Кулєшков почав вивчати в 1970 році, коли йому було 15 років. Перший успіх прийшов вже після служби в армії: в 1977 році він став бронзовим призером першості Радянського Союзу по лінії одного з тодішніх Добровільних спортивних товариств (ті змагання проходили в місті Майкоп – центрі дзюдо і самбо СРСР). Після турніру Юрій Кулєшков отримав кваліфікацію майстра спорту СРСР. Потім були перемоги на чемпіонаті Союзу серед спортсменів Добровільного спортивного товариства «Трудові резерви», на чемпіонаті України по лінії ДСО «Колос». Проте, сам Юрій Володимирович не вважає ті результати дуже серйозними, за його словами, на той час він знаходився лише у третьому-четвертому ешелоні борців самбо з усієї УРСР.

Десь після 35 років Юрій Кулєшков повністю переключився на наукову, викладацьку і винахідницьку роботу. Навчання в аспірантурі (хоча в аспірантурі ще знаходив час тренувався), робота над кандидатською дисертацією, захист кандидатської дисертації, винахідницька діяльність, навчання у докторантурі, захист докторської дисертації, – а ще сім’я і робота,– вимагали повної віддачі, отже знайти час на самбо було зовсім неможливо.Фактично, на борцівський килим Юрій Кулєшков не виходив 25 років. Повернувся в змагання майже випадково. «Влітку мене запросили на чемпіонат України серед ветеранів, – розповідає Юрій Володимирович. – Турнір проходив в Одеській області, я до цього ще не був у відпустці, тому вирішив сумістити приємне з корисним та відгукнувся на запрошення».

Результат виявився, м’яко кажучи, несподіваним – перше місце у ваговій категорії до 82 кг серед спортсменів віком 60-64 роки. І, найголовніше, – путівка у склад збірної України на чемпіонат світу серед майстрів самбо в Хорватію.

До цих змагань Юрій Кулєшков посилено тренувався протягом півтора місяця: двічі на тиждень заняття з самбо і двічі на тиждень – загально-фізична підготовка. Готуватися до чемпіонату світу допомагали тренер КДЮСШ №3 Володимир Долгіх і тренер ОК ДЮСШ «Ніка» Віктор Кулєшков.

На чемпіонаті світу серед майстрів самбо в Хорватії професор кафедри експлуатації та ремонту машин КНТУ Юрій Кулєшков виступав у ваговій категорії до 74 кг у віковій групі М6 (спортсмени 60-64 рр.). Усього в цій групі було вісім спортсменів. Змагання проходили за олімпійською системою: програв – вибув, виграв – пройшов до наступного раунду. Тобто борці не мали жодного права на помилку.

В першому ж раунді жереб визначив суперником Юрія Кулєшкова російського самбіста Моллагасана Халаєва, чемпіона світу з самбо серед майстрів 2012, 2013, 2014 років. Сутичка була дуже важкою, дуже нервовою, дуже напруженою, але завершилася перемогою українського спортсмена із перевагою усього в один бал!

Наступний поєдинок Юрія Кулєшкова також став неординарним, оскільки боротися довелося проти співвітчизника, також доктора наук і також професора (ним бум ректор Донбаської національної академії будівництва і архітектури у м. Краматорськ Василь Кравець)! У поєдинку двох професорів із України переміг представник КНТУ.

Нарешті, у фіналі Юрій Кулєшков переміг ще одного російського самбіста, багаторазового чемпіона світу серед ветеранів по дзюдо і по самбо, професійного тренера по дзюдо і самбо Владіміра Коржукова.

Як переміг? Юрій Кулєшков до сих пір не має пояснення. «Мій виступ на турнірі взагалі важко пояснити, – каже чемпіон світу з самбо серед майстрів. – Я здивований підсумками кожного двобою і мені не зрозуміло, як такий результат став можливим. Це щось із області фантастики».

А далі? За словами Юрія Кулєшкова, успішне цьогорічне повернення на килим на чемпіонаті України та на чемпіонаті світу серед майстрів надало йому великий заряд натхнення, завдяки чому з’явилось бажання повернутися до занять боротьбою самбо. І готуватися до наступного чемпіонату України серед майстрів.


 
Форум » Обсуждение новостей, статей, публикаций, книг » Спорт » Самбо
Сторінка 1 з 11
Пошук:


АВИАТОРЫ © 2009-2017 © УКРАИНА