Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас ГостьТЫ можешь стать АВИАТОРОМ | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Социальный блок » Народные традиции » Святий Миколай
Святий Миколай
АviatorДата: Субота, 19.12.2015, 20:01 | Сообщение # 1
Заместитель
Группа: Нач.штаба полка
Сообщений: 1351
Награды
За 100 постов За 300 Постов За 500 Постов За 1000 Постов
Статус:
Українські традиції святкування Дня святого Миколая19 грудня – одна із найочікуваніших дат в році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая.

Усі ми знаємо: тієї ночі як тільки заснемо, миттю прилетить на золотих санях Миколай – з білою бородою, в теплому кожусі, а головне – з великим мішком подарунків.

Та не все так просто. Разом з Миколаєм приходило ще 2 ангели і 2 чортики – і от саме вони розповідали Чудотворцю, якого саме подарунка заслужила ця дитина.

Утім це тільки зараз свято Миколая називають дитячим, а колись його не менше чекали й дорослі. За давньою українською традицією саме цього дня, зібравши свіжий солод, чоловіки починали варити пиво. При чому багато, бо всі сусіди збирались на єдине святкування, приносили зі собою пісні страви і розважалися допізна. Такі братчики були ритуалом примирення ворогів і прощення всіх образ

Старожили вірили: все лихо, яке є поміж людьми, виникло саме через те, що тепер ніхто не варить святому пива.

Вечір закінчувався не менш феєрично. Напідпитку господарі впрягали кращих коней і з піснями їздили навколо села, перевіряючи, чи слизький сніг випав цього року .

Цей день також був сприятливим для укладання домовленостей. Українці вірили, що коли Святий ходить селом, ніхто не стане обманювати.

До речі, в українських традиціях День святого Миколая був особливо важливим для наречених. Оскільки сватання традиційно відбувалися перед Різдвом, дівчата заздалегідь наводили лад у своїх скринях: готували одяг, діставали рушники і прикраси та прибирали в хаті – одне слово, чекали сватів.
 
Форум » Социальный блок » Народные традиции » Святий Миколай
Сторінка 1 з 11
Пошук:


АВИАТОРЫ © 2009-2017 © УКРАИНА